Jak zatrzymać wypadanie włosów u mężczyzn?

Dla wielu panów gęsta czupryna jest jedynie smutnym wspomnieniem. Wypadanie włosów u mężczyzn może zacząć się w każdym wieku – wbrew pozorom nie ma na to żadnej reguły. Co gorsza, w wielu przypadkach niezwykle ciężko jest wyeliminować przyczynę łysienia. Jak leczyć problemy związane z wypadaniem włosów?

Z czego może wynikać nadmierne wypadanie włosów? Tak naprawdę przyczyn jest wiele. Łysienie zależne jest od wieku, a także nieodpowiedniego trybu życia – złej diety, silnego stresu, problemów zdrowotnych. Łysienie androgenowe bardzo często zaczyna się już w wieku młodzieńczym – w wielu przypadkach jest uwarunkowane genetycznie. Jeżeli ktoś z naszej rodziny borykał się z wypadaniem włosów, możemy być niemal pewni, że ten problem dotknie również nas.

Około 70 procent stwierdzonych przypadków łysienia to tzn. łysienie rodzinne. Syn nierzadko dziedziczy gen łysienia po ojcu i z regularnie powiększającymi się zakolami musi borykać się już w wieku dwudziestu lat. Jak radzić sobie z czymś co poniekąd mamy wpisane w genach? Na rynku znajdziemy niezliczoną ilość preparatów dedykowanych wszystkim tym, którzy pragną znowu odzyskać bujną czuprynę. Niestety, w przypadku wszelkiego rodzaju suplementów czy specjalnych szamponów musimy liczyć się z tym, że jakość produktu w dużej mierze zależna jest od jego ceny. Tanie specyfiki nie tylko nam nie pomogą, ale wręcz przeciwnie – w skrajnych wypadkach doprowadza do poważnych problemów zdrowotnych. W skrajnych przypadkach, gdzie łysienie rzeczywiście staje się czyjąś „piętą achillesową” zaleca się konsultacje z dermatologiem. Doświadczony lekarz przepisze nam środki na bazie amineksli i minoksidli, które docelowo wpływają na ukrwienie skóry głowy, a tym samym na porost włosów. Pierwsze efekty stosowania środków na receptę widoczne są stosunkowo późno – nawet po czterech miesiącach.

Doskonałym rozwiązaniem wydają się suplementy diety, aczkolwiek tak jak wspomnieliśmy, muszą być to produkty cechujące się najwyższą możliwą jakością. Chociaż na rynku znajdziemy wiele różnorodnych specyfików, w internecie powstały specjalne strony, które ułatwią nam znalezienie tego jednego – najlepszego. Naprawdę warto korzystać z sieciowych porównywarek czy rankingów, gdyż zrzeszają one produkty przetestowane wcześniej przez setki tysięcy osób. Decydując się na zakup suplementu czy szamponu na wypadanie włosów, który zajmuje w takowym rankingu jedną z czołowych pozycji, mamy pewność, że produkt ten będzie bezpieczny dla naszego zdrowia i życia.

Ostatecznie każdy mężczyzna może skusić się na przeszczep włosów. Wbrew pozorom nie jest to przeszczep samych włosów, a płatów skóry z odpowiednio rozwiniętymi mieszkami włosowymi. Przedsięwzięcie te jest nie tylko kosztowne, ale również czasochłonne. Na uzyskanie zadowalającej nas „fryzury” musimy czekać bowiem nawet pół roku.

Ranking najlepszych produktów na wypadanie i porost włosów